به وبلاگ هیئت کشتی ایذه خوش آمدید.
ساعت ۳:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱٢/٢٩  کلمات کلیدی: هیئت کشتی ایذه ، وبلاگ هیئت کشتی ایذه


 
عذر خواهی و...
ساعت ٤:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٩  کلمات کلیدی:

بدینوسیله از تمامی علاقمندان به اخبار کشتی ایذه بابت عدم  بروز رسانی وبلاگ

عذر خواهی میکنم . انشاا.. در صورت تثبیت هیات کشتی ایذه این بار با سایت کشتی

ایذه در خدمتتان خواهم بود . 

 برادر کوچک شما   مصیب مرادی


 
تفاوت قهرمان المپیک با قهرمان .....
ساعت ٤:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱٦  کلمات کلیدی:

بدون شرح !

چهره سرشناس فوتبالی در ساختمانی گرانقیمت در غرب تهران همسایه شدند.

آزادنگار خبرگزاری ورزشی به نقل از اوج :  

 کارلوس کی روش و گاسپارت از چند ماه قبل در یکی از برج های خیابان ایران زمین واقع در شهرک غرب ساکن شدند و پس از آن ها سید مهدی رحمتی بود که به همراه خانواده اش به این برج پای گذاشت و در طبقه همکف سکونت پیدا کرد.

اخیرا هم محسن بنگر، مدافع تیم پرسپولیس واحد طبقه نهم این برج را رهن کامل کرده است، خانه ای که 200 متر است و رهنش هم 300 میلیون برای بنگر آب خورده است.

 

حمید سوریان در سالن رقابتهای کشتی نقدا 5 هزار دلار پاداش گرفت .

به گزارش خبرنگار اعزامی  از لندن، حمید سوریان پس از کسب مدال براساس پورتکل به اتاق کنترل دوپینگ رفت، اما پیش از آن 5 هزار دلار پاداش از دبیرکل کمیته ملی المپیک گرفت تا مذاق قهرمان با دلار خوش تر شود.


 
حسین اسدی یک گام تا مسابقات جهانی نوجوانان .
ساعت ۱۱:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٧  کلمات کلیدی:

 با دعوت کادر فنی تیم ملی نوجوانان فرنگی ، حسین اسدی کشتی گیر58 کیلو گرم

ایذه ای جهت شرکت در اردوی تیم ملی و انجام مسابقه انتخابی جهت شرکت در

مسابقات جهانی آذربایجان به اردو دعوت شد ، که در صورت پیروزی به مسابقات جهانی

اعزام می شود .


 
مهرداد مردانی و رامین طاهری در لیست نهایی تیم ملی.
ساعت ۱۱:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٧  کلمات کلیدی:

با توجه به اعلام اوزانی که انتخابی مجدد دارند در ما بقی اوزان نفرات اصلی جهت شرکت در مسابقات جهانی تایلند معرفی شدند که در وزن 55 مهرداد مردانی دلاور ایذه ای و در وزن 66 کیلو رامین طاهری به عنوان نفرات اصلی انتخاب شدند . ضمنا در وزن 74 کیلو نیز پیام بویری دیگر دلاور ایذه ای در مسابقه انتخابی شرکت می کند و در صورت پیروزی مسافر تایلند خواهد شد . به امید موفقیت کشتی گیران ایذه ای و ایرانی در مسابقات جهانی.


 
اسامی کشتی گیرا ن تیم ملی جوانان برای حضور در رقابتهای جهانی تایلند.
ساعت ۱۱:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٧  کلمات کلیدی:

 50 کیلو: اشکان قلی کیانی (خوزستان)

55 کیلو: مهرداد مردانی(خوزستان)

60 کیلو: رامین طاهری(خوزستان)

66 کیلو: مهدی زیدوند (خوزستان)

74 کیلو: یوسف قادریان (تهران) پیام بویری – (خوزستان) (انتخابی)
84 کیلو: محمد رسولی – مهدی پورشایان (خوزستان) مجید علیاری (تهران) انتخابی

96 کیلو: سامان نوروزی(مازندران)

120 کیلو: مهدی پورشیخ(مازندران)

سرمربی: عبداله چمن گلی(کردستان)
مربیان: خسرو باقر زاده (تهران) بابک کریم زاده(اهواز) مجید رمضانی(مازندران)شهرام الیاسی(کردستان) حمید باوفا(خراسان.ر)
مربی بدنساز: علی اشکانی (اردبیل)
سرپرست: سید موسی طباطبایی(مرکزی)

رقابتهای کشتی قهرمانی جوانان جهان نیمه دوم شهریورماه در تایلند برگزار می شود.

 


 
مسابقه انتخابی پیام بویری جهت عضویت در تیم کشتی فرنگی جوانان برگزار می شود
ساعت ۱۱:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٧  کلمات کلیدی:

مسابقات انتخابی تیم کشتی فرنگی جوانان برای حضور در رقابتهای جهانی تایلند روز سوم مرداد ماه در محل خانه کشتی تهران برگزار می شود.

 وزن کشی این رقابتها عصر روز دوم مرداد ماه با دو کیلوگرم ارفاق وزن انجام می شود.

74 کیلوگرم:  یوسف قادریان (تهران) پیام بویری (خوزستان)


 
اردوی مشترک کشتی گیران ایذه با امیدیه
ساعت ٥:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٥  کلمات کلیدی:

با دعوت هیات کشتی ایذه کشتی گیران تیم امیدیه از صبح امروز وارد ایذه شدند تا اردوی 2روزه ای را با کشتی گیران ایذه برگزار کنند .

ادامه دارد


 
انتصاب در هیئت کشتی ایذه
ساعت ٥:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٢  کلمات کلیدی:

به گزارش روابط عمومی هیئت کشتی ایذه ، طی احکامی جداگانه از سوی رئیس هیئت کشتی ایذه فتاح کیانیان بعنوان مسئول کمیته انضباطی و امور حقوقی و امیر حسین اکبری نیز مسئولیت روابط عمومی را عهده دار شدند .

در متن این احکام آمده است با توجه به سوابق ارزشمندتان در حوزه های مربوطه، امید است با عنایات حق تعالی و آرمانهای مقدس جمهوری اسلامی ایران و با استفاده از نیروهای متعهد و متخصص در جهت رشد و اعتلای این ورزش پرافتخار کشور ،موفق و پیروز باشید .

 


 
برنامه انتخاب تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی کشور در رده های سنی مختلف
ساعت ۱۱:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢۱  کلمات کلیدی:

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، نظر به لزوم تهیه و تدوین برنامه مشخص جهت انتخاب تیمهای ملی کشتی آزاد و فرنگی در تمامی رده های سنی اعلام شد. 

برنامه پیشنهادی تیمهای ملی کشتی به شرح زیر است:


الف – انتخاب تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان کشور : 

1- برگزاری مسابقه قهرمانی کشور و انتخاب چهار نفر برتر هر وزن جهت شرکت به طور مستقیم در انتخابی مرحله دوم تیم ملی نوجوانان.
1-1- کشتی گیران تیم های ملی کشتی نوجوانان در مسابقات آسیایی و جهانی سال جاری در مسابقات قهرمانی کشور مازاد بر سهمیه متعارف استان ها شرکت می کنند .
2- برگزاری مسابقه انتخابی مرحله اول تیم ملی بر مبنای نتایج تیمی استان ها در مسابقه قهرمانی کشور .
2-1- چهار نفر برتر هر وزن در مسابقه انتخابی مرحله اول تیم ملی در انتخابی مرحله دوم تیم ملی شرکت می کنند .
2-2- در انتخابی مرحله اول تیم ملی نوجوانان ، نفرات پنجم تا دهم مسابقه قهرمانی کشور در هر وزن ، به علاوه کشتی گیرانی که مشمول سهمیه بندی حاصل از نتایج رده بندی تیم های استان ها در مسابقه قهرمانی کشور می باشد ، شرکت می کنند. بر این اساس سهمیه تیم های اول تا چهارم مسابقه قهرمانی کشور جهت شرکت در انتخابی مرحله اول تیم ملی هر تیم ده نفر ، تیم های چهارم تا هفتم هر تیم هفت نفر ، تیم های هفتم تا دهم هر تیم چهار نفر ، تیم دهم سه نفر ، و سایر تیم ها هر کدام یک نفر است .
3- مسابقه انتخابی مرحله دوم تیم ملی متشکل از هشت کشتی گیر در هر وزن (چهار نفر برتر مسابقه قهرمانی کشور و چهار نفر برتر مسابقه انتخابی تیم ملی مرحله اول ) می باشد .
3-1- بنا به تشخیص کمیته فنی دو نفر برتر هر وزن از میان هشت کشتی گیر مورد نظر (چهار نفر برتر قهرمانی کشور نوجوانان و چهار نفر برتر مرحله اول انتخابی تیم ملی نوجوانان ) به عنوان سرگروه تعیین می شود .
3-2- دو نفر برتر هرگروه (فینالیست ها) برای پوشیدن پیراهن تیم ملی می باید حداکثر سه بار پی در پی با یکدیگر رقابت کنند . کشتی گیری که موفق به کسب دو پیروزی از سه مسابقه یاد شده گردد نفر منتخب تیم ملی خواهد بود .
3-3- زمان برگزاری مسابقه انتخابی مرحله دوم تیم ملی نوجوانان حداکثر چهل و پنج روز پیش از مسابقات جهانی خواهد بود .
3-4- مبنای انتخاب نفرات جهت حضور در مسابقات بین المللی داخلی و خارجی پیش از انتخابی مرحله دوم تیم ملی نتایج حاصل از مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی مرحله اول تیم ملی خواهد بود .


ب- انتخاب تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی جوانان کشور : 
1- برگزاری مسابقه قهرمانی کشور و انتخاب چهار نفر برتر هر وزن جهت شرکت به طور مستقیم در انتخابی تیم ملی جوانان.
1-1- کشتی گیران تیم های ملی کشتی جوانان در مسابقات آسیایی و جهانی سال جاری در مسابقات قهرمانی کشور مازاد بر سهمیه متعارف و جاری استان ها شرکت می کنند .
2- برگزاری مسابقه انتخابی تیم ملی جوانان میان چهار نفر برتر هر وزن در مسابقه قهرمانی کشور برگزار می گردد .
2-1- بنا به تشخیص کمیته فنی دو نفر برتر هر وزن از میان چهار کشتی گیر برتر قهرمانی کشور جوانان در هروزن به عنوان سرگروه تعیین می شود .
2-2- دو نفر برتر هرگروه (فینالیست ها) برای پوشیدن پیراهن تیم ملی می باید حداکثر سه بار پی در پی با یکدیگر رقابت کنند . کشتی گیری که موفق به کسب دو پیروزی از سه مسابقه یاد شده گردد نفر منتخب تیم ملی خواهد بود .
2-3- زمان برگزاری مسابقه انتخابی تیم ملی جوانان حداکثر چهل و پنج روز پیش از مسابقات جهانی خواهد بود .
2-4- مبنای انتخاب نفرات جهت حضور در مسابقات بین المللی داخلی و خارجی پیش از انتخابی مرحله دوم تیم ملی نتایج حاصل از مسابقات قهرمانی کشور خواهد بود .


ج- انتخاب تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان کشور : 
1- برگزاری مسابقه قهرمانی کشور و انتخاب شش نفر برتر هر وزن جهت شرکت به طور مستقیم در انتخابی تیم ملی بزرگسالان.
1-1- کشتی گیران ذیل مجاز هستند مازاد بر سهمیه متعارف و جاری استان ها در مسابقه قهرمانی کشور شرکت کنند .
- کشتی گیران تیم ملی کشتی بزرگسالان در آخرین مسابقات آسیایی جهانی و جام جهانی (بر مبنای زمان برگزاری مسابقه قهرمانی کشور) .
- کشتی گیران تیم های ملی جوانان در آخرین مسابقات آسیایی و جهانی (بر مبنای زمان برگزاری مسابقه قهرمانی کشور) .
-  نفرات اول آخرین قهرمانی کشور و نفرات دوم ، سوم و چهار آخرین مسابقه انتخابی تیم ملی سال قبل(بر مبنای زمان برگزاری مسابقه قهرمانی کشور) .
2- مسابقه انتخابی تیم ملی بزرگسالان میان شش نفر برتر هر وزن در مسابقه قهرمانی کشور به علاوه مدال آوران مسابقات المپیک یا جهانی سال قبل  برگزار می گردد .
2-1-  بنا به تشخیص کمیته فنی دو نفر برتر هر وزن از میان شش کشتی گیر برتر قهرمانی کشور بزرگسالان در هروزن به علاوه کشتی گیر دارای مدال المپیک یا جهانی سال قبل به عنوان سرگروه تعیین می شود .
2-2- دو نفر برتر هرگروه (فینالیست ها) برای پوشیدن پیراهن تیم ملی می باید حداکثر سه بار پی در پی با یکدیگر رقابت کنند . کشتی گیری که موفق به کسب دو پیروزی از سه مسابقه یاد شده گردد نفر منتخب تیم ملی خواهد بود .
2-3- زمان برگزاری مسابقه انتخابی تیم ملی بزرگسالان حداکثر شصت روز پیش از مسابقات المپیک یا جهانی خواهد بود .
2-4- مبنای انتخاب نفرات جهت حضور در مسابقات بین المللی داخلی و خارجی پیش از انتخابی تیم ملی ، نتایج حاصل از مسابقات قهرمانی کشور خواهد بود


 
درخشش کشتی گیران ایذه درمسابقات قهرمانی پیشکسوتان کشور
ساعت ۱۱:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢۱  کلمات کلیدی:

به گزارش روابط عمومی هیئت کشتی ایذه ، بعدازظهر روز  سه شنبه 20 تیرماه رقابتهای کشتی فرنگی پیشکسوتان قهرمانی کشور که از صبح روز 18 تیرماه آغاز گردیده بود ، به پایان رسید که طی آن افتخار آفرینان پیشکسوت ارزنده کشتی ایذه توانستند 3 مدال طلا ، یک نقره ودر مجموع 4مدال رنگارنگ  بشرح ذیل کسب نمایند .

69 کیلوگرم گروه اول : حمیدرضا حبیبی (ایذه - طلا) .

97 کیلوگرم گروه دوم : میربابک ستوده (ایذه - طلا) .

69 کیلوگرم گروه سوم : فرهاد رضایی (ایذه - طلا) .

63 کیلوگرم گروه اول : حمیدرضا حیدری زاده (ایذه - نقره).


 
قهرمانی تیم ملی با درخشش کشتی گیران ایذه
ساعت ۱۱:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/۱٢  کلمات کلیدی:

تیم کشتی فرنگی جوانان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا که در شهر آلماتی قزاقستان  برگزار شد با کسب 4 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز مقتدرانه به مقام قهرمانی دست یافت.

 

مهرداد مردانی

نتایج فرنگی کاران جوان ایذه ای در این مسابقات به شرح زیر است:

در روز نخست و در وزن 55 کیلوگرم مهرداد مردانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم حریف ازبکستانی را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی نیز در سه تایم کشتی گیر قزاقستانی را با نتیجه 3 بر یک مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. مردانی در دیدار نهایی در دو تایم با نتیجه مشابه یک بر صفر میراهات ماکساتوف از قرقیزستان را شکست داد و صاحب مدال طلا شد. در این وزن کشتی گیران قزاقستان و کره جنوبی مشترکا سوم شدند.

در وزن 74 کیلوگرم پیام بویری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم حریف چینی را مغلوب کرد. وی درمرحله نیمه نهایی نیز کشتی گیر هندی را شکست داد و راهی دیدار نهایی شد. وی در دیدار پایانی در سه تایم با نتیجه 7 بر 2 مقابل عظمت کاستوبایف از قزاقستان مغلوب شد و به مدال نقره رسید. در این وزن کشتی گیران قرقیزستان و چین مشترکا به مدال برنز دست یافتند.


 
اردوان صاحب داور المپیکی خوزستانی رسما المپیکی شد .
ساعت ۱٢:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/٩  کلمات کلیدی:

 نتایج آزمون مجدد داوران المپیکی از سوی فدراسیون جهانی کشتی اعلام شد.
بنابراین گزارش در این آزمون که در اسفند ماه سال گذشته در خلال برگزاری مسابقات قهرمانی اروپا در کشور صربستان برگزار گردید ، 67 داور و مدرس منتخب از سراسر جهان شرکت نمودند که در پایان 50 نفر بصورت مستقیم توانستند آزمون مذکور را با موفقیت پشت سر نهاده و مجوز حضور در مسابقات المپیک را کسب نمایند .
براین اساس اردوان صاحب داور المپیکی خوزستانی کشورمان توانست در همان مرحله اول آزمون مذکور ، حد نصاب نمره لازم را کسب و بعنوان اولین داور المپیکی کشتی به جامعه ورزش خوزستان معرفی شود .
گفتنی است در این آزمون 9 نفر هم نتواستند نمره قبولی را بدست بیآوردند که میبایست در آزمون مجدد دیگری شرکت نماید . همچنین 7 داور و مدرس نیز بدلیل قضاوت های ضعیف ، حضور در المپیک را از دست دادند .


 
 

 
رقابتهای کشتی فرنگی انتخابی جوانان خوزستان
ساعت ۱٢:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/٩  کلمات کلیدی:

 

 
 رقابتهای کشتی فرنگی انتخابی جوانان خوزستان در خانه کشتی شماره یک اهواز به پایان رسید.
بر این اساس 55 کشتی گیر از 10 شهرستان استان در این مسابقات برای کسب سهمیه حضور در مسابقات انتخابی تیم ملی که طی روزهای 16 تا 18 فروردین ماه در تهران برگزار خواهد شد باهم به رقابت پرداختند که در پایان این نتایج بدست امد .
جدول رده بندی نتایج :

وزن

مقام اول

مقام دوم

 

50 کیلوگرم

بهزاد شیرمردی (اندیمشک)

مسعود کونانی (اندیمشک)

55 کیلوگرم

محمد دامن خشک (اندیمشک)

مهدی تختایی (دزفول)

60 کیلوگرم

میلاد محمدی (بهبهان)

احمدرضا حمیدی (امیدیه)

66 کیلوگرم

سیدمرتضی انوشه (امیدیه)

امیرمحمد حسینی (گتوند)

74 کیلوگرم

رضا انوری (ایذه)

سجاد دوستی (اندیمشک)

84 کیلوگرم

مسعود مرادی (ایذه)

میلاد قنواتی نسب (بهبهان)

96 کیلوگرم

مسعود برزگر (بهبهان)

یونس زیدوند (اندیمشک)

120 کیلوگرم

امیر رشنو (اندیمشک)

مهران احمدی (ایذه)

 

 
رقابتهای بین المللی جام سیراکف – بلغارستان
ساعت ۱:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۱٢/٢٧  کلمات کلیدی:

تیمهای کشتی آزاد و فرنگی جوانان کشورمان در روز نخست رقابتهای بین المللی کشتی جام سیراکف بلغارستان در شهر وارنا در دو وزن صاحب 6 مدال طلا، نقره و برنز شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی و به نقل از پرویز عالی سرپرست تیم کشتی آزاد جوانان، در رشته کشتی آزاد در وزن 96 کیلوگرم مهران میرزایی با شکست تمامی رقبای خود در دیدار فینال نیز حریفی از قزاقستان را مغلوب کرد و صاحب مدال طلا شد.

بر این اساس در وزن 74 کیلوگرم نیز علی شفیع زاده در دیدار فینال با شکست مقابل کشتی گیری از قزاقستان به مدال نقره دست یافت و محسن عباسی در همین وزن به مدال برنز رسید.

در کشتی فرنگی نیز در وزن 66 کیلوگرم با غلبه بر کشتی گیری از قزاقستان در دیدار پایانی به مدال طلا دست یافت.حامد امن زاده در همین وزن به مدال برنز دست یافت.

در وزن 120 کیلوگرم کشتی فرنگی نیز آرمان نظری که با شکست حریفان راهی دیدار پایانی شده بود در دیدار فینال مغلوب کشتی گیر بلغاری شد و صاحب مدال نقره شد.محمد مدرسی در این وزن صاحب مدالی نشد.

وزن‌کشی اوزان 55، 66، 84 کیلوگرم کشتی آزاد و 50، 60 و 74 کیلوگرم کشتی فرنگی جمعه شب برگزار شد و نمایندگان کشورمان فردا (شنبه) به مصاف حریفان می روند.


رقابتهای دو وزن باقی مانده در هر دو رشته آزاد و فرنگی نیز یکشنبه در شهر وارنای بلغارستان برگزار می شود.

 


 
 
ساعت ۱:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۱٢/٢٧  کلمات کلیدی:

به گزارش روابط عمومی هیئت کشتی خوزستان ،رقابتهای کشتی فرنگی جوانان انتخابی تیم ملی بمنظور شرکت در پیکارهای قهرمانی آسیا و جهان طی روزهای 16 لغایت 18 فروردین ماه سال 1391 و به میزبانی تهران با شرایط ذیل برگزار خواهد شد .

1- اوزان و شرایط سنی مسابقات :
الف ) مسابقات در اوزان 50-55-60-66-74-84-96 و120 کیلوگرم بدون ارفاق وزن برگزار خواهد شد.
ب ) کشتی گیران متولد 11/10/70 لغایت 10/10/73 مجاز به شرکت در این مسابقات میباشند.
ج ) کشتی گیران متولد 11/10/73 لغایت 10/10/74 نیز میتوانند با گواهی پزشکی و محضرلی ولی در مسابقات شرکت نمایند

2- وزن کشی مسابقات :

91/1/16  تا ساعت 16:00 پذیرش و ارائه مدارک شرکت کنندگان در سالن خانه کشتی شهدای هفتم تیر
16/1/91/ 18:00 تا 18:30 وزن کشی اوزان 50- 55- 60 و 66 کیلوگرم
17/1 /90/ 13:00 تا 17:30 کشتی های دوره مقدماتی و گره بازنده های اوزان 50- 55- 60 و 66 کیلوگرم
17/1/90 / 18:00تا 18:30 وزن کشی اوزان 74- 84 - 96 و120کیلوگرم
17/1 /91 18:30 تا 19:30 کشتی های رده بندی و فینال  50- 55- 60 و 66 کیلوگرم
18/1 /91 13:00 تا 17:00 کشتی های دوره مقدماتی و گروه بازنده های اوزان 74- 84 - 96 و120کیلوگرم
18/1/90/  17:30 تا 18:30 کشتی های رده بندی و فینال اوزان 74- 84 - 96 و120کیلوگرم
برنامه صرف غذا در روزهای مسابقات از ساعت 10 صبح لغایت 1 بعد از ظهر خواهد بود

3- نفرات مجاز جهت شرکت در مسابقات :
50 کیلو گرم : اشکان قلی کیانی  و فرشاد ایسوند (اندیمشک). 
55 کیلو گرم :مهرداد مردانی و رامین طاهری (ایذه) بهروز ملکی(اندیمشک) سعید کردی (شوش)
60 کیلوگرم: بهنام مرادی (بهبهان) هادی اسکندری(ایذه).
66 کیلو گرم:محسن زیرک – مهدی زیدوند (اندیمشک)پیام بویری(ایذه) .
74 کیلو گرم:علی یوسفی کیا (گتوند)امیرحسین نرگسی(دزفول) .
84 کیلو گرم:محمد رسولی – فرشاد رستمی کیا – رحیم کریم فر (اندیمشک).
96 کیلوگرم: مهدی پورشایان(اهواز)علی میرالی رستمی (اندیمشک)سیدمصطفی صالحی زاده(بهبهان) .
120 کیلو گرم:علی زنگنه (اهواز) .

علاوه بر نفرات مذکور سهمیه استانها نیز بشرح اعلام می شود:
1 – خوزستان 10 نفر 2 – مازندران 9 نفر  3 – تهران 8 نفر 4 – لرستان  7 نفر  5 – اردبیل 6 نفر   6 – قم 5 نفر  7 – خراسان رضوی  4 نفر 8 – سایر استان ها هر کدام 3 نفر 


 
کشتی فرنگی نوجوانان انتخابی تیم ملی
ساعت ۱:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۱٢/٢٧  کلمات کلیدی:

به گزارش روابط عمومی هیئت کشتی  ، مسابقات کشتی فرنگی نوجوانان انتخابی تیم ملی بمنظور حضور در مسابقات آسیایی و جهانی طی روزهای 29 تا 31 فروردین ماه سال 1391 در تهران و با شرایط ذیل برگزار خواهد شد .

1-اوزان و شرایط سنی مسابقات : 
الف) مسابقات در اوزان 42-46-50-54-58-63-69-76-85 و100 کیلوگرم بدون ارفاق وزن برگزار خواهد شد . 

 

ب ) کشتی گیران متولد 11/10/73 لغایت 10/10/75 مجاز به شرکت در این مسابقات میباشند . 
ج ) کشتی گیران متولد 11/10/75 لغایت 10/10/76 (یکسال کوچکتر) با رضایت نامه محضری ولی و گواهی پزشکی می توانند در این سابقات شرکت نمایند.(کشتی گیرانیکه صغر سن گرفته باشند فقط با تاریخ تولد اولیه میتواننددرمسابقات شرکت نمایند)

 

2-وزن کشی مسابقات :

 

الف)وزن کشی اوزان 42-46-50-54- 58کیلوگرم از ساعت 18:00 تا 18:30 روز سه شنبه 29/1/91 انجام و مسابقات آنها در تاریخ چهارشنبه 30/1/91 بر روی سه تشک برگزار خواهد شد.

 

ب) وزن کشی اوزان 63-69-76-85 و100کیلوگرم از ساعت 15:30 تا 16:00روز چهارشنبه 30/1/91 انجام و مسابقات آنها در تاریخ پنجشنبه31/1/91 بر روی سه تشک برگزار خواهد شد.  
توضیح : مسابقات صبح وبعد از ظهر برگزار خواهد شد.

 

3- نفرات واجد شرایط مسابقات :
الف) نفرات اول تا پنجم قهرمانی کشور سال 1390 ( هر وزن 6 نفر) در آبادان .
ب) اعضائ تیم ملی نوجوانان اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان در سال 1390 در صورتیکه واجد شرایط سنی باشند  .
ج )سهمیه استانها:
1 – تهران 10 نفر 2 – خوزستان  9 نفر 3 – مازندران 8 نفر 4 – فارس  7 نفر 5 – توابع تهران 6 نفر  6 – لرستان   5 نفر    7 – اصفهان    4 نفر 8 – البرز 3 نفر 9 – سیستان و بلوچستان 2 نفر  10 – سایر استانها هرکدام یک نفر 11- سهمیه کادر فنی   20 نفر

 


 
اردوی تیم ملی کشتی فرنگی از 27 اسفندماه آغاز می‌شود
ساعت ۱٢:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۱٢/٢٤  کلمات کلیدی:

مرحله جدید اردوی تیم ملی کشتی فرنگی برای شرکت در رقابتهای گزینشی المپیک در قاره آسیا  از 27 اسفند تا 7 فروردین سال آینده در خانه کشتی برگزار می‌شود.

 اسامی نفرات دعوت شده به اردو به شرح زیر است:


55 کیلوگرم: حمید سوریان- محمد فقیری- شیرزاد بهشتی طلا (تهران) محسن حاجی‌پور (مازندران) سامان عبدولی (خوزستان)
60 کیلوگرم: امید نوروزی- حمید زارع (فارس) عبدالمحمد پاپی (خوزستان) محمد سلطانی (البرز)
66 کیلوگرم:‌ سعید عبدولی (خوزستان) علی محمدی (تهران) افشین بیابانگرد (اردبیل)
74 کیلوگرم: فرشاد علیزاده (تهران) هادی علیزاده پورنیا (قم) محسن قاسمی (لرستان) حسین نوری (البرز)
84 کیلوگرم: طالب نعمت‌پور (لرستان) حبیب‌اله اخلاقی (خوزستان) داود اخباری (تهران) علی قیطاسی (فارس)
96 کیلوگرم: قاسم رضایی – داود گیل نیرنگ – محمدرضا اکبری (مازندران)
120 کیلوگرم: بشیر باباجان‌زاده (مازندران) محمد قربانی (کرمانشاه) امیر قاسمی منجزی (خوزستان) بهنام مهدی‌زاده (تهران)

 

سرمربی: محمد بنا (تهران)


مربیان: جمشید خیرآبادی (کردستان) حمیدرضا اسماعیل‌نژاد (مازندران) ایرج اسفندیاری‌فر (خوزستان) رسول جزینی (اصفهان) ناصر نوربخش (تهران)


ماساژور: حسین غلامزاده- مهدی عظیمیان (تهران)


فیزیوتراپ: رایف بهایدینف رفتوف


متخصص تغذیه: دکتر رامین امیرساسان (آذربایجان شرقی)

سرپرست: حسام‌الدین جعفری (تهران)


رقابت‌های کشتی گزینشی المپیک در قاره آسیا روزهای 9 تا 13 فروردین ماه در شهر آستانا قزاقستان برگزار خواهد شد.

 

 

 

 


 
اعضای تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی جوانان برای شرکت در مسابقات بین‌المللی جام سیراک
ساعت ۱٢:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۱٢/٢٤  کلمات کلیدی:

اعضای تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی جوانان برای شرکت در مسابقات بین‌المللی جام سیراکوف روز سه شنبه 23 اسفندماه راهی بلغارستان می‌شوند.


 رقابت‌های بین‌المللی جام سیراکوف بلغارستان روزهای 26 تا 28 اسفندماه در شهر وارنا و در رده‌ی سنی جوانان برگزار می شود که ترکیب تیم‌های ایران در این رقابت‌ها به شرح زیر است:

کشتی فرنگی:
50 کیلوگرم: اشکان قلی‌کیانی
55 کیلوگرم: مهرداد مردانی- امید قادری
60 کیلوگرم: بهنام مردادی- رامین طاهری
66 کیلوگرم: حامد امن زاده- مهدی زیدوند
74 کیلوگرم: یوسف قادریان- پیام بویری
84 کیلوگرم: علی زینتی رفاه- پیمان کاردگر
96 کیلوگرم: امیر زرین‌چگینی- سید مصطفی صالحی‌زاده
120 کیلوگرم: محمد مدرسی- آرمان نظری
سرمربی: عبداله چمن‌گلی
مربیان: علی اشکانی- خسرو باقرزاده- مرتضی ریحانی
 

کشتی آزاد:
50 کیلوگرم: ابراهیم چراغی
50 کیلوگرم: حمید خلیلی
55 کیلوگرم: علی پیرزاده
60 کیلوگرم: لطیف مؤمنی
66 کیلوگرم: علی اصغر جبلی
74 کیلوگرم: محسن عباسی- علی شفیع‌زاده
84 کیلوگرم: محمد جواد ابراهیمی
96 کیلوگرم: مهران میرزاشافع
120 کیلوگرم: علیرضا محمدی – عبداله قیمی
سرمربی: تقی اکبرنژاد
مربیان: علی اکبر دودانگه- حسین کریمی- سعید گودرزی
سرپرست: پرویز عالی

داوران: ولی‌اله شربتی- فریدون عابدین‌نژاد

تیم‌های کشورمان در پایان این رقابت‌ها بامداد اول فروردین سال 91 به کشور باز می‌گردند.


 
برنامه رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد و فرنگی جام سیراکوف.
ساعت ۱٢:٠٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۱٢/٢٤  کلمات کلیدی:

رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد و فرنگی جام سیراکوف و ایوان علی‌اف بلغارستان روزهای 26 تا 28 اسفندماه و در رده‌ی سنی جوانان در شهر وارنای بلغارستان برگزار می‌شود.


 برنامه‌ی این مسابقات به شرح زیر است:

پنج‌شنبه 25 اسفندماه:

ساعت 18 تا 18:30: وزن‌کشی اوزان 74 و 96 کیلوگرم کشتی آزاد و اوزان 66 و 120 کیلوگرم کشتی فرنگی
جمعه 26 اسفندماه:
ساعت 9 تا 13: مسابقات مقدماتی چهار وزن اول
ساعت 15 تا 15:30: وزن‌کشی اوزان 55، 66، 84 کیلوگرم کشتی آزاد و 50، 60 و 74 کیلوگرم کشتی فرنگی
ساعت 17:30 تا 20:30: رقابت‌های رده‌بندی و فینال چهار وزن اول
شنبه 27 اسفندماه:
ساعت 9 تا 13: مسابقات مقدماتی شش وزن دوم
ساعت 15 تا 15:30: وزن‌کشی اوزان 50، 60 و 120 کیلوگرم کشتی آزاد و 55، 84 و 96 کیلوگرم کشتی فرنگی
ساعت 17 تا 20: رقابت‌های رده‌بندی و فینال شش وزن دوم
یکشنبه 28 اسفندماه:
ساعت 9 تا 13: مسابقات مقدماتی شش وزن باقی‌مانده
ساعت 16 تا 19: مسابقات رده‌بندی و فینال شش وزن باقی‌مانده

اختلاف ساعت تهران با وارنا 90 دقیقه است بصورتی که ساعت 9 به وقت وارنا، 10:30 به وقت تهران است.


 
انتخابی تیم کشتی فرنگی نوجوانان (29 لغایت 31 فروردین ماه سال 91)
ساعت ۱٠:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱٢/۱٦  کلمات کلیدی:

اردوی آمادگی تیم کشتی فرنگی نوجوانان در حالی از روز دوشنبه 15 اسفندماه در باشگاه برق تهران آغاز خواهد شد که خلیل رشید محمدزاده سرمربی این تیم توانست نظر مساعد آقای رسول خادم مدیر تیم‌های ملی را برای حضور در مسابقات تدارکاتی جام سامورگاچف روسیه را جلب کند.


محمدزاده در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی در پاسخ به سئوالاتی آخرین وضعیت تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان را اینگونه تشریح می‌کند.


در آخرین جلسه‌ای که با رسول خادم مدیر تیم‌های ملی داشتید چه گذشت و بر سر چه موضوعاتی توافق کردید؟


در جلسه‌ی اخیری که با خادم داشتیم برنامه‌های خود را به طور کامل تشریح کردیم. این برنامه‌های ما تا پیش از مسابقات قهرمانی جهان و آسیایی سال آینده است که مهتمرین آن ها مسابقات تدارکاتی جام سامورگاچف روسیه است. واقعیت این است که این جام و حضور در آن برای ما بسیار حائز اهمیت است چراکه در این مسابقات تمامی کشورهای شوروی سابق حضور دارند. به اعتقاد من سطح این مسابقات از سطح مسابقات قهرمانی آسیا نیز بالاتر خواهد بود و کشتی‌گیران ما در این میدان پرفشار و سخت هم یک محک جدی می‌خورند و هم اینکه تجربیات ارزشمندی را کسب می‌کنند. به هرحال پس از تشریح برنامه‌ها، مدیر تیم‌های ملی در نهایت با حضور تیم ما در جام سامورگاچف روسیه موافقت کرد و قرار شد تا ما ظرف چند روز آینده در هر وزن 2 نفر را به مسئولان فدراسیون کشتی اعلام کنیم تا آن‌ها از هم‌اکنون به دنبال کسب روادید روسیه برای کشتی‌گیران باشند.


نظر رسول خادم در خصوص برنامه‌هایی که برای تیم کشتی فرنگی نوجوانان تدوین شده چه بود و کلا وی نسبت به کادر فنی و تیم نوجوانان چه نظری داشت؟


به اعتقاد من رسول خادم به دلیل نگاه فنی خاص و ویژه‌ای که به کشتی دارد اعتقاد خاصی به کادر فنی تیم کشتی فرنگی نوجوانان دارد. برنامه‌های ما کلا هم جهت با نظر خادم و محمد بنا به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی است. تا کنون هرکاری انجام داده‌ایم مورد تائید خادم و بنا بوده است و امیدوارم شرایط به گونه‌ای پیش برود که ما بتوانیم در مسابقات سال آینده قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان به خواسته‌های خودمان برسیم.


به نظر می‌رسد که در خصوص مسائل تغذیه‌ای فرنگی‌کاران نوجوانان نیز تصمیمات جدیدی گرفته شده است؟


در رده‌ی نوجوانان اگر تغذیه فرنگی‌کاران مناسب نباشد درصد آسیب‌دیدگی‌ها بالا می‌رود در جلسه‌ای که باحضور خادم و پزشکان تیم‌های ملی و همچنین مسئولان تغذیه برگزار شد مقرر گردید تا از این پس یک مسئول تغذیه برای تیم کشتی فرنگی نوجوانان در باشگاه برق تهران مستقر شود. وی این مسئولیت را دارد تا مرتبا مسائل تغذیه‌ای فرنگی‌کاران را مورد بررسی دقیق قرار دهد همچنین در این جلسه تأکید شد تا منوی غذایی فرنگی‌کاران تغییر یابد و طبق دستور مسئول تغذیه تیم برای فرنگی‌کاران غذا حاضر شود. به هرحال فرصت چندانی تا مسابقات جهانی و آسیایی سال آینده باقی نمانده است و ما باید از هر نظر خود را آماده کنیم.


با توجه به نزدیکی مسابقات انتخابی تیم کشتی فرنگی نوجوانان (29 لغایت 31 فروردین ماه سال 91) با مسابقات تدارکاتی جام سامورگاچف روسیه (6 اردیبهشت ماه سال 91) چه کسانی از حضور در مسابقات انتخابی تیم معاف می‌شوند؟

به احتمال قوی کسانی که در جام سامورگاچف روسیه شرکت می‌کنند دیگر در مسابقات انتخابی تیم حضور ندارند ما از روز دوشنبه هفته جاری اردوی خود را آغاز خواهیم کرد و تا روز سه شنبه نیز در هر وزن 2 نفر را برای حضور در جام سامورگاچف معرفی خواهیم کرد که البته فکر می‌کنم در نهایت ما بتوانیم با 10 کشتی‌گیر عازم مسابقات روسیه شویم. آخرین حضور تیم ایران در جام سامورگاچف روسیه مربوط به 4 سال گذشته است که در آن مسابقات علی‌اکبری در وزن 96 کیلوگرم به مقام قهرمانی رسید.


به عنوان آخرین سئوال بفرمائید که در اردوی بعدی برنامه‌ی تمرینی فرنگی‌کاران چه خواهد بود و آن‌ها بیشتر روی چه مسائل تمرکز خواهند داشت؟


واقعیت این است که فرنگی‌کاران ما پس از تست‌هایی که دادند نشان دادند که از نظر آمادگی جسمانی در شرایط خوبی قرار ندارند. ما در هفته‌ 3 جلسه تمرین آمادگی جسمانی برای آن‌ها در نظر گرفته‌ایم ضمن اینکه در کنار تمرینات استقامتی و قدرتی سعی خواهیم کرد تا قدرت تاکتیکی و تکنیکی و همچنین مهارت آن‌ها را در اجرای فنون مختلف بالا ببریم. به هرحال امیدوارم مجموعه تمرنیات ما منجر به قهرمانی تیم فرنگی نوجوانان در مسابقات آسیایی و جهانی شود.


 
مرحله جدید اردوی تیم کشتی فرنگی نوجوانان آغاز شد .
ساعت ۱٠:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱٢/۱٦  کلمات کلیدی:

مرحله جدید اردوی تیم کشتی فرنگی نوجوانان به منظور شرکت در رقابتهای آسیایی و جهانی در سال آینده طی روزهای 15 تا 25 اسفندماه در مجتمع ورزشی برق تهران برگزار می‌شود.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، اسامی نفرات دعوت شده به اردو به شرح زیر است:

42 کیلوگرم: عبدالحسین جهانبخشی (کهکیلویه و بویراحمد) سینا شیرازی (اصفهان) احسان محمدی (خوزستان)
46 کیلوگرم: محمدمراد الیاسی (خوزستان) امید امرایی (البرز) نادر رحمانی (خراسان شمالی)
50 کیلوگرم: رضا خدری (البرز) نبی‌اله کریمی (مازندران) ایوب ولی‌پور (خوزستان)
54 کیلوگرم: علی ارسلان (مازندران) میثم رحمتی‌پور وحسین اسدی(خوزستان) پیمان سلیمانی (تهران)
58 کیلوگرم: نیما اسماعیلی (تهران) میثم رمضانی (فارس) مهدی نوروزی (چهار محال و بختیاری)
63 کیلوگرم: پرهام قنبری (فارس) میلاد محمدی (خوزستان) افشین آریج (مازندران) امیر ترک‌خوش (تهران)
69 کیلوگرم: مهدی فلاح (تهران) علی هاشمی (مازندران) بهنام افشارنیک (تهران) میلاد محمدی (مازندران)
76 کیلوگرم: علی محمود (تهران) عرفان نعمتی‌راد (لرستان) حسام یوسفی (گیلان) محمدرضا ترابی (فارس)
85 کیلوگرم: ابراهیم زاده (مازندران) علی فتاحی منش (قم) قربانی (اصفهان) آرش پناهی (تهران)
100 کیلوگرم: محمدحسین رحیم‌زاده (تهران) پوریا عباسی (فارس) فاریانی (کرمان)

سرمربی: خلیل رشید محمدزاده
مربیان: بهروز حضرتی‌پور (تهرن) محسن طاهری (اصفهان) دکتر عباس خدایاری (البرز) بختیار تقوی‌نیا (مازندران) ماشاء‌اله عرب (تهران) شهرام خسروی (البرز)


 
رقابتهای کشتی فرنگی هفتمین دوره جشنواره نونهالان کشور
ساعت ٦:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۱٢/۱٢  کلمات کلیدی:

رقابتهای کشتی فرنگی هفتمین دوره جشنواره نونهالان کشور در خرمشهر با قهرمانی خوزستان(خرمشهر) به پایان رسید و تیمهای مازندران و تهران دوم و سوم شدند

 

الف: جدول نتایج انفرادی مسابقات:

مقام پنجم

مقام سوم

مقام دوم

مقام اول

اوزان

مجتبی بساکی پور (خرمشهر)

قدرت عباسی (خرمشهر)

رضا شیرازی (تهران الف)

حامد حیاتی (دخانیات مازندران الف)

32 kg

ابوالفضل رزاق زاده (تهران)

عرفان نقی زاده (توابع)

محمد محمودی (تهران)

امیرحسین نیازی (دخانیات مازندران)

پویا ناصرپور (خرمشهر)

محمدجواد رضایی (قم)

35 kg

آرش مرادی (خرمشهر)

حسین محمودی (تهران الف)

ارسلان محمودی (گیلان)

پیام دادمرز (خرمشهر)

حمید اسکندری (تهران

رضا تقی زاده (دخانیات مازندران الف)

38 kg

خلیل بهرام میان (تهران الف)

بهنام عبدولی (خرمشهر)

علی غلامی (فارس)

فردین عبدولی (خرمشهر)

محمدرضا آقانیا مازندران

دانیال اعتمادی فرد (خرمشهر)

42 kg

رضا کبیری (خرمشهر)

امین قلاوند (خرمشهر)

حامد کثیر (خرمشهر)

عمادالدین شیردل (فارس)

ابوالفضل رضایی (توابع)

حمیدرضا جعفری (فارس الف)

47 kg

قاسم فضلی (خرمشهر)

مرتضی میرزاپور (دخانیات مازندران الف)

رضا کریمی (خرمشهر)

مهدی بیرده (خرمشهر)

امین دیدار (چهارمحال و

مهدی زیدوند (خرمشهر)

53 kg

هاشم محمودی (اردبیل)

کرامت عبدولی (خرمشهر)

امیرحسین اسماعیلی مازندران

محمد منصورزاده (خرمشهر)

علی احمدپور مازندران

حسین اسدی (خرمشهر)

59 kg

سعادت بخشی (چهارمحال )

محمد آقایی (توابع)

سجاد شعبانی (خرمشهر)

حمیدرضا صارم (خرمشهر)

امیرعلی تیموری (تهران

آرمان علیزاده عبدولی (خرمشهر)

66 kg

خالد عبیداوی (خرمشهر)

مهران اصغری مازندران الف)

بهنام پرهیزکار (اردبیل)

مهرداد دالوند (خرمشهر)

علی اصغر شهبازی (قم)

علی اسدپور (خرمشهر)

73 kg

محمدرضا روزگار (فارس ب)

علی کریمی (گیلان)

سیدمیثم طباطبایی (تهران الف)

علی خلیل مازندران)

محمدباقر بهروزی

سهیل کهنسال (خرمشهر)

85 kg

امیررضا منظری (گیلان الف)

امیررضا موتاب آذربایجان

 

فنی ترین کشتی : حمیدر رضا جعفری (فارس) 

ب: نتایج تیمی مسابقات :

1-خوزستان (خرمشهر) 93 امتیاز اول .

2-دخانیات مازندران 87 امتیاز دوم .

3-تهران الف 60 امتیاز سوم.

4-توابع تهران 50 امتیاز چهارم .

5-فارس 50 امتیاز پنجم .

6-فارس 48 امتیاز ششم                                           

 

 


 
13کشتی گیر و یک مربی از استان خوزستان به اردو دعوت شدند.
ساعت ٩:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۱٢/۱۱  کلمات کلیدی:

 

 اردوی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان کشورمان از صبح روز 15 اسفندماه به مدت 11 روز در خانه کشتی شماره 2 تهران برگزار خواهد شد که بر این اساس 13 کشتی گیر و یک مربی خوزستانی بمنظور شرکت در این اردو از آنان دعوت بعمل آمده است .

50 کیلوگرم: اشکان قلی کیانی(اندیمشک).

55 کیلوگرم:مهرداد مردانی (ایذه) بهروز ملکی(اندیمشک).

60 کیلوگرم:بهنام مرادی (بهبهان)رامین طاهری(ایذه) در این وزن هادی اسکندری(ایذه) از استان اصفهان دعوت گردیده است.

66 کیلوگرم:مهدی زیدوند و محسن زیرک(اندیمشک).

74 کیلوگرم:علی یوسفی کیا(گتوند)پیام بویری(ایذه).

84 کیلوگرم : محمد رسولی(اندیمشک) مسعود مرادی(ایذه).

96 کیلوگرم:سیدمصطفی صالحی زاده(بهبهان)مهدی پورشایان(اهواز).

مربی: بابک کریم زاده (اهواز).

 

 
 

 
مدال برنز جام یادگار امام (ره) بر سینه مهرداد مردانی.
ساعت ۱۱:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۱٢/٩  کلمات کلیدی:

مهرداد مردانی دلاور کشتی ایذه در پایان مسابقات روز نخست در وزن 55 کیلو در حالی که شایسته عنوان بهتری بود ، با قبول شکست برابر شیرزاد بهشتی و برد کشتی گیران برتر این وزن به مدال برنز رسید .

مهرداد دور اول علی اطرافچی ، کشتی گیرخوب اندیمشکی را در دو تایم متوالی و با اقتدار شکست داد . در کشتی دوم در حالی که تایم اول را با حساب دو برصفر از بهشتی برده بود در تایم دوم غافلگیر شد و این تایم را به حریف واگذار کرد در تایم سوم نیز در حالیکه در تام سر پا نتیجه مساوی بود در خاک مغلوب این کشتی گیر شد و با توجه به فینالیست شدن بهشتی ، مهرداد به گرو ه بازنده رفت و کشتی بعد محمد کردی کشتی گیر شوش را با اقتدار و در دو تایم شکست داد .

کشتی آخر نیز کشتی گیر خوب قزاق را برد و به مدال با ارزش برنز دست یافت .

مسابقات جام یادگار امام در رده بزرگسالان برگزار می شود در حالی که مردانی رده جوانان است .


 
سه سهمیه جام یادگار امام به کشتی گیران ایذه رسید .
ساعت ۳:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱٢/۳  کلمات کلیدی:

با پیگیری هیئت کشتی ایذه و شخص آقای لقمان رضایی رییس هیئت کشتی و همچنین پیگیری هیئت استان سه سهمیه به کشتی گیرا ایذه ای رسید.

مهرداد مردانی 55کیلو - رامین طاهری 60کیلو - پیام بویری 74کیلو .

به امید موفقیت برای این عزیزان

ضمنا اسامی کشتی‌گیران و مربیان ایرانی شرکت کننده در مسابقات بین‌المللی کشتی فرنگی جام یادگار امام (ره)که در روزهای 6 و 7 اسفند ماه در سالن شهید حیدریان شهر قم برگزار می‌شودمشخص شد.

55 کیلوگرم: شیرزاد بهشتی طلا- مصیب اکبری- بهزاد قاسمی- محمد فقیری (تهران) محسن رحمتی (لرستان) علی اطرافچی- مجتبی قنواتی- سامان عبدولی (خوزستان) باقر توکلیان (فارس)
60 کیلوگرم: امید نوروزی- ایمان داودی (فارس) سید عبدالرضا میراعلمی (گیلان) سیعد ذلقی- بهنام مرادی (خوزستان) ابور نورزاده – محمد نوربخش (تهران) محمد سلطانی (البرز) هادی اسکندری (اصفهان)
66 کیلوگرم:‌سعید عبدولی- مهدی زیدوند- علی ذکائی مهر (خوزستان) علی محمدی- علیرضا همتی (تهران) برومند اصلانی (آذربایجان غربی) افشین اسلامی (مازندران) عباس محب‌تاش (فارس) علی پرویزی (کرمانشاه)
74 کیلوگرم: سیروان فقیه سلیمانی – فواد کریمی (کردستان) میلاد خسروی- محسن قاسمی (لرستان) مهدی محمدی (البرز) حسین نوروزی – حمید ریحانی – کمال محمدعلیزاده (فارس) محسن مهدی‌زاده (تهران) محمد سرخه‌نژاد (خوزستان)
84 کیلوگرم: حسین نوری- داود عابدین‌زاده (هرمزگان) محمد رسولی (خوزستان) هادی حسین‌نژاد (مازندران) داود اخباری- مجتبی کریم فر- مجید علیاری (تهران) علی قیطاسی (فارس) وحید بیدار (اردبیل)
96 کیلوگرم:‌ ابوذر علیاری – رامین صلاحی‌نژاد (تهران) ابراهیم صادقی- محمدرضا اکبری (مازندران) فرزاد اصلانی (اردبیل) علی علیاری (هرمزگان) محمدعلی محمدی- مهرداد بایندور (فارس)
120 کیلوگرم: بشیر باباجان‌زاده- بهروز یوسفی (مازندران) بهنام مهدیزاده (تهران) مهدی نوری (اردبیل) عباس نوری (قم) علی خلج (البرز) امید جراحی (کردستان) امیر قاسمی منجزی- پارسا نظری (خوزستان)
مربیان: بابک کریم‌زاده- مهرزاد قلاوند (خوزستان) مظفر فولادین – حسن حسین‌زاده (مازندران) محمدعلی چمیانی – مجید تذکر (فارس) ناصر نوربخش (توابع تهران) حسن یوسفی افشار (تهران) مسعود حیرت (لرستان) روح‌اله میکائیلی (قم)


 
برنامه مسابقات جام یادگار امام (ره)
ساعت ۳:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱٢/۳  کلمات کلیدی:

رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام یادگار امام (ره) طی روزهای شنبه و یکشنبه 6 و 7 اسفندماه در شهر قم برگزار می‌شود.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، برنامه این رقابت‌ها به شرح زیر است:

 

جمعه 5 اسفند:
ساعت 18 تا 18:30: وزن‌کشی اوزان 55، 66 و 96 کیلوگرم


شنبه 6 اسفند:
ساعت 13 تا 17: مسابقات مقدماتی اوزان 55، 66 و 96 کیلوگرم
ساعت 17:30 تا 18: وزن‌کشی اوزان 60، 74، 84 و 120 کیلوگرم
ساعت 18 تا 18:30: مراسم افتتاحیه
ساعت 18:30 تا 19:30: مسابقات رده‌بندی و فینال اوزان 55، 66 و 96 کیلوگرم


یکشنبه 7 اسفند:
ساعت 13 تا 17: مسابقات مقدماتی اوزان 60، 74، 84 و 120 کیلوگرم
ساعت 17 تا 18:30: مسابقات رده‌بندی و فینال اوزان 60، 74، 84 و 120 کیلوگرم

 

 


 
شرایط برگزاری مسابقات اعلام شد
ساعت ۳:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱٢/۳  کلمات کلیدی:

هفتمین دوره جشنواره کشتی آزاد و فرنگی نونهالان طی روزهای 8 تا 10 اسفندماه در خرمشهر برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، این دوره از مسابقات با حضور تیم های مطرح و شاخص در این رده سنی برگزار می شود که شرایط برگزاری این رقابتها به شرح زیراست:

1-مسابقات در اوزان 29 تا 32 -35- 38 - 42 -47 - 53 - 59 - 66 - 73 و 85 کیلوگرم با یک کیلوگرم ارفاق وزن انجام می شود.

2-کشتی گیران متولد 11 دی 75 لغایت 10 دی 77 حق شرکت در مسابقات را دارند .ضمن اینکه متولدین 11 دی 77 لغایت 10 دی 78 میتوانند با ارائه گواهی پزشکی و گواهی محضری ولی در مسابقات شرکت کنند.

3-مدارک شامل شناسنامه غیر مخدوش - کارت بیمه ورزشی معتبر - اصل پایان نامه پنجم ابتدایی - اصل گواهی تحصیلی عکسدار - معرفینامه هیئت کشتی استان مربوطه - رضایتنامه ولی .

4-مسابقات در هر دو رشته آزاد و فرنگی طی روزهای 8 تا 10 اسفندماه در شهرستان خرمشهر برگزار خواهد شد .ضمناٌ وزن کشی هر  دو رشته از ساعت 17 الی 18 روز دوشنبه 8 اسفندماه با  یک کیلوگرم ارفاق برگزار خواهد شد .

5-کلیه هزینه های تغذیه و اسکان تیم های شرکت کننده از شام روز دوشنبه 8 اسفندماه تا شام روز چهارشنبه 10 اسفندماه بعهده میزبان می باشد.

6-مسابقات در رشته فرنگی با شرکت تیمهای فارس - تهران - مازندران - چهارمحال بختیاری - کردستان - گیلان - اردبیل و چهار تیم از استان خوزستان برگزار خواهد شد .

7-رقابتها درکشتی آزاد با حضور تیمهای تهران -مازندران - شهریار - گیلان -آذبایجان شرقی - کردستان - کرمانشاه و4 تیم از استان خوزستان انجام خواهد شد .

8-مسابقات بر اساس آخرین مقررات فدراسیون جهانی کشتی برگزار می شود .

9-به نفرات اول تا سوم حکم، مدال و جوائز نقدی و همچنین به تیمهای اول تا سوم حکم و کاپ قهرمانی اهداء می شود .

 


 
جشنواره نونهالان کشور در خرمشهر.
ساعت ۳:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱٢/۳  کلمات کلیدی:

به گزارش روابط عمومی هیئت کشتی خوزستان ، اعضای تیم های منتخب کشتی فرنگی نونهالان خوزستان بمنظور حضور در هفتمین دوره جشنواره  کشور که طی روزهای 8 لغیات 10 اسفندماه در شهرستان خرمشهر برگزار خواهد شد،بشرح ذیل معرفی شدند.

بنابراین گزارش این نفرات میبایست ساعت 11 صبح روز دوشنبه 8 اسفندماه با در دست داشتن اصل شناسنامه - کارت بیمه ورزشی معتبر -گواهی تحصیلی عکسدار جدید - اصل پایان نامه پنجم ابتدایی و معرفینامه هیئت کشتی شهرستان مربوطه خود را به سرپرست مسابقات مستقر در اداره ورزش و جوانان خرمشهر معرفی نمایند .در پایان نامه یادآور گردیده که فقط نفرات ذکر شده میتوانند در مسابقات شرکت نمایند و از آوردن کشتی گیران اضافه جداٌ خودداری گردد.

32 کیلوگرم: پویا دادمرز(اهواز)عباس چنانی (شوش)حسین احمدی (شوش) مجتبی ساکی پور (صفی آباد) .
35 کیلوگرم: پویا ناصر پور (اندیمشک)آرش مرادی (اندیمشک)محمدهاشم زرین (رامهرمز)
داود محسنی نسب (بهبهان).
38 کیلوگرم: بهنام عبدولی (اندیمشک)مهدی محسن زاده (بهبهان)احمد بیرده (دزفول)  مصطفی کونانی (اندیمشک) .
42 کیلوگرم: امین قلاوند (اندیمشک)رضا کبیری (اندیمشک)فردین عبدولی (اندیمشک)  دانیال احمدی فر (شوش) .
47 کیلوگرم: افشین عبدولی (اندیمشک)حسین شیرمهد (دزفول)حامد کثیر(شوش)  قاسم فضلی (شوش).
53 کیلوگرم: مهدی زیدوند (اندیمشک)رضا کریمی(شوش)کرامت عبدولی(اندیمشک) مهدی بیرده (دزفول).
59 کیلوگرم: حسین اسدی (ایذه)محمد شربی نیازی(اندیمشک)رضا مظفری(اندیمشک)  محمد منصورزاده(گتوند).
66 کیلوگرم: آرمان علیزاده عبدولی(اندیمشک)سجاد شعبانی (گتوند)سعید پویان نژاد(رامهرمز)  حمیدرضا صارم (ایذه).
73 کیلوگرم: علی اسدپور (گتوند)مهرداد دالوند(اندیمشک)حسین میر چناری(اندیمشک) حسین پاشایی (دزفول).
85 کیلوگرم: سهیل کهنسال(اندیمشک) امیرمحمد حیدری پور(شوش)مهدی رشنو(اندیمشک) امین میرزازاده(گتوند).

مربیان :میرحسین قیطاسی ، فرزاد ایمانعلی زاده و مهرداد قلاوند(اندیمشک)فرشید کفایی زاده(اهواز)بهنام یاوری(رامهرمز)عزت ناقوسی و امیر بنی تمیم (شوش)مصیب مرادی(ایذه)روح اله دهملایی(بهبهان)حبیب کاکاحاجی(دزفول) و یک نفر به انتخاب هیئت کشتی گتوند .

 


 
پایان کشتی نونهلان خوزستان
ساعت ۳:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱۱/٢٩  کلمات کلیدی:

به گزارش روابط عمومی هیئت کشتی ایذه ، رقابتهای کشتی فرنگی انتخابی نونهالان خوزستان بمنظور شزکت در هفتمین جشنواره کشتی آزاد و فرنگی نونهالان کشور  در شهرستان شوش به پایان رسید .
بنابراین گزارش در این مسابقات که با استقبال پر شور آینده سازان خوزستانی همراه بود ، 135 کشتی گیر از 11 شهرستان طی روزهای 26 تا 28 بهمن با انجام 170 کشتی باهم به رقابت پرداختند که در پایان این نتایج به دست آمد.
32 کیلوگرم: 1-پویا دادمرز(اهواز)2-عباس چنانی (شوش)3-حسین احمدی (شوش) و مجتبی ساکی پور (صفی آباد) .
35 کیلوگرم: 1-پویا ناصر پور (اندیمشک)2-آرش مرادی (اندیمشک)3-محمدهاشم زرین (رامهرمز) و داود محسنی نسب (بهبهان).
38 کیلوگرم: 1-بهنام عبدولی (اندیمشک)2-مهدی محسن زاده (بهبهان)3-احمد بیرده (دزفول) و مصطفی کونانی (اندیمشک) .
42 کیلوگرم: 1-امین قلاوند (اندیمشک)2-رضا کبیری (اندیمشک)3-فردین عبدولی (اندیمشک) و دانیال احمدی فر (شوش) .
47 کیلوگرم: 1-افشین عبدولی (اندیمشک)2-حسین شیرمهد (دزفول)3-حامد کثیر(شوش) و قاسم فضلی (شوش).
53 کیلوگرم: 1-مهدی زیدوند (اندیمشک)2-رضا کریمی(شوش)3-کرامت عبدولی(اندیمشک) و مهدی بیرده (دزفول).
59 کیلوگرم: 1-حسین اسدی (ایذه)2-محمد شربی نیازی(اندیمشک)3-رضا مظفری(اندیمشک) و محمد منصورزاده(گتوند).
66 کیلوگرم: 1-آرمان علیزاده عبدولی(اندیمشک)2-سجاد شعبانی (گتوند)3-سعید پویان نژاد(رامهرمز) و حمیدرضا صارم (ایذه) .
73 کیلوگرم: 1-علی اسدپور (گتوند)2-مهرداد دالوند(اندیمشک)3-حسین میر چناری(اندیمشک) و حسین پاشایی (دزفول).
85 کیلوگرم: 1-سهیل کهنسال(اندیمشک)2- امیرمحمد حیدری پور(شوش)3-مهدی رشنو(اندیمشک) و امین میرزازاده(گتوند).

درپایان این دوره از مسابقات قدرت بلامنازع کشتی اندیمشک به چشم می آمد و از سوی دیگر ضعف در تیم های مطرح استان مانند ایذه و اهواز و تا حدودی شوش مشهود بود .


 
← صفحه بعد