پایان رقابت‌های کشتی قهرمانی کشور نوجوانان فرنگی
ساعت ۱۱:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٢٦  کلمات کلیدی: نوجوانان فرنگی

 رقابت‌های کشتی قهرمانی کشور نوجوانان فرنگی تحت عنوان یادواره شهدای آبادان با حضور 297 کشتی‌گیر از 29 استان در قالب 32 تیم طی دو روز در سالن ولیعصر این شهر برگزار شد و در نهایت پس از انجام 243 کشتی تیم تهران با کسب یک مدال طلا، دو نقره، یک برنز و 57 امتیاز عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد، تیم‌های خوزستان الف، مازندران، خوزستان ب، فارس و توابع تهران نیز به ترتیب با 55، 52، 51، 50 و 29 امتیاز عناوین دوم تا ششم را به خود اختصاص دادند.

این مسابقات که از صبح روز پنجشنبه با حضور مدعیان پنج وزن اول آغاز شده بود شب گذشته با شناخت نفرات برتر اوزان 46، 54، 63، 76 و 100 به پایان رسید و در ادامه نتایج کشتی‌های پنج وزن دوم همراه با رده بندی کامل اوزان دهگانه را ملاحظه می‌فرمائید.

 ** رده‌بندی کامل انفرادی اوزان دهگانه:

 42 کیلوگرم: 1- عبدالحسین جهانبخشی (کهکیلویه و بویراحمد) 2- رضا رحمانی (خراسان شمالی) 3- احسان محمدی (خوزستان الف) و محمد سلطانی منفرد (خوزستان ب) 5- آرمین میرانی (کردستان) و مهران محسنی (همدان)

 

46 کیلوگرم: 1- محمد مراد قیاسی (خوزستان الف) 2- رضا محمدی (خوزستان ب) 3- امید امرایی (البرز) و هادی تختایی (زنجان) 5- آزاد منصور روستا (تهران) و علی ظریف دوست (سیستان و بلوچستان)

 50 کیلوگرم: 1- رضا خدری (البرز) 2- ایوب ولی‌پور (خوزستان الف) 3- علیرضا عبدولی (کیش) و نبی‌اله کریمی (مازندران) 5- امیر اسماعیل‌آبادی (خراسان شمالی) و سید مهدی موسوی (خوزستان ب)

 54 کیلوگرم: 1- میثم رحمتی‌پور (خوزستان الف) 2- سید میثم رمضانی (فارس) 3- پیمان سلیمانی (تهران) و علی ارسلان (مازندران) 5- علی اکبر سلمانی (توابع تهران) و علی زارعی (ایلام)

 58 کیلوگرم: 1- مهدی نوروزی (چهارمحال و بختیاری) 2- علیرضا امانی (لرستان) 3- محمود پاپی (خوزستان الف) و افشین آریج (مازندران) 5- کیوان رضایی (فارس) و نیما اسماعیلی (تهران)

 63 کیلوگرم: 1- پرهام قنبری (فارس) 2- میلاد محمدی (خوزستان ب) 3- محمد رسن (یزد) و سجاد کیخاپور (سیستان و بلوچستان) 5- امین محمد ترک خوش (تهران) و احسان واحدی (مرکزی)

 69 کیلوگرم: 1- مهدی فلاح (توابع تهران) 2- بهنام افشارنیک (تهران) 3- میلاد محمدی (مازندران) و علی هاشمی (لرستان) 5- مهدی فتاحی‌نیا (ایلام) و محمد غویشاوی (خوزستان ب)

 76 کیلوگرم: 1- علی محمود (تهران) 2- عرفان نعمتی راد (آذربایجان غربی) 3- ایمان میرزایی (اصفهان) و حسام یوسفی (گیلان) 5- همایون پورعبدولی (خوزستان الف) و محمدرضا ترابی (فارس)

 85 کیلوگرم: 1- مهدی ابراهیم زاده (مازندران) 2- افشین پناهی (تهران) 3- علی کنعانی (اردبیل) و علی فتاح‌منش (قم) 5- میلاد قنواتی نسب (خوزستان ب) و حسین ساسانی (فارس)

 100 کیلوگرم: 1- محمد حسین رحیم زاده (توابع تهران) 2- پوریا عباسی (فارس) 3- مرتضی دریکوندی (کیش) و علی صابری (گیلان) 5- جمشید فاریابی (کرمان) و سعید نورتبار (مازندران)

 رده‌بندی تیمی:

1- تهران 57 امتیاز

2- خوزستان الف 55 امتیاز

3- مازندران 52 امتیاز

4- خوزستان ب 51 امتیاز

5- فارس 50 امتیاز

6- توابع تهران 29 امتیاز

 

 لازم به ذکر است، در پایان این رقابت‌ها ماشاءاله عرب از تهران و احسان محمدی از خوزستان بعنوان مربی و کشتی‌گیر نمونه، مهدی نوروزی از چهار محال و بختیاری بعنوان فنی ترین کشتی‌گیر و تیم آذربایجان شرقی بعنوان تیم اخلاق معرفی شدند.