انتخابی تیم کشتی فرنگی نوجوانان (29 لغایت 31 فروردین ماه سال 91)

اردوی آمادگی تیم کشتی فرنگی نوجوانان در حالی از روز دوشنبه 15 اسفندماه در باشگاه برق تهران آغاز خواهد شد که خلیل رشید محمدزاده سرمربی این تیم توانست نظر مساعد آقای رسول خادم مدیر تیم‌های ملی را برای حضور در مسابقات تدارکاتی جام سامورگاچف روسیه را جلب کند.


محمدزاده در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی در پاسخ به سئوالاتی آخرین وضعیت تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان را اینگونه تشریح می‌کند.


در آخرین جلسه‌ای که با رسول خادم مدیر تیم‌های ملی داشتید چه گذشت و بر سر چه موضوعاتی توافق کردید؟


در جلسه‌ی اخیری که با خادم داشتیم برنامه‌های خود را به طور کامل تشریح کردیم. این برنامه‌های ما تا پیش از مسابقات قهرمانی جهان و آسیایی سال آینده است که مهتمرین آن ها مسابقات تدارکاتی جام سامورگاچف روسیه است. واقعیت این است که این جام و حضور در آن برای ما بسیار حائز اهمیت است چراکه در این مسابقات تمامی کشورهای شوروی سابق حضور دارند. به اعتقاد من سطح این مسابقات از سطح مسابقات قهرمانی آسیا نیز بالاتر خواهد بود و کشتی‌گیران ما در این میدان پرفشار و سخت هم یک محک جدی می‌خورند و هم اینکه تجربیات ارزشمندی را کسب می‌کنند. به هرحال پس از تشریح برنامه‌ها، مدیر تیم‌های ملی در نهایت با حضور تیم ما در جام سامورگاچف روسیه موافقت کرد و قرار شد تا ما ظرف چند روز آینده در هر وزن 2 نفر را به مسئولان فدراسیون کشتی اعلام کنیم تا آن‌ها از هم‌اکنون به دنبال کسب روادید روسیه برای کشتی‌گیران باشند.


نظر رسول خادم در خصوص برنامه‌هایی که برای تیم کشتی فرنگی نوجوانان تدوین شده چه بود و کلا وی نسبت به کادر فنی و تیم نوجوانان چه نظری داشت؟


به اعتقاد من رسول خادم به دلیل نگاه فنی خاص و ویژه‌ای که به کشتی دارد اعتقاد خاصی به کادر فنی تیم کشتی فرنگی نوجوانان دارد. برنامه‌های ما کلا هم جهت با نظر خادم و محمد بنا به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی است. تا کنون هرکاری انجام داده‌ایم مورد تائید خادم و بنا بوده است و امیدوارم شرایط به گونه‌ای پیش برود که ما بتوانیم در مسابقات سال آینده قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان به خواسته‌های خودمان برسیم.


به نظر می‌رسد که در خصوص مسائل تغذیه‌ای فرنگی‌کاران نوجوانان نیز تصمیمات جدیدی گرفته شده است؟


در رده‌ی نوجوانان اگر تغذیه فرنگی‌کاران مناسب نباشد درصد آسیب‌دیدگی‌ها بالا می‌رود در جلسه‌ای که باحضور خادم و پزشکان تیم‌های ملی و همچنین مسئولان تغذیه برگزار شد مقرر گردید تا از این پس یک مسئول تغذیه برای تیم کشتی فرنگی نوجوانان در باشگاه برق تهران مستقر شود. وی این مسئولیت را دارد تا مرتبا مسائل تغذیه‌ای فرنگی‌کاران را مورد بررسی دقیق قرار دهد همچنین در این جلسه تأکید شد تا منوی غذایی فرنگی‌کاران تغییر یابد و طبق دستور مسئول تغذیه تیم برای فرنگی‌کاران غذا حاضر شود. به هرحال فرصت چندانی تا مسابقات جهانی و آسیایی سال آینده باقی نمانده است و ما باید از هر نظر خود را آماده کنیم.


با توجه به نزدیکی مسابقات انتخابی تیم کشتی فرنگی نوجوانان (29 لغایت 31 فروردین ماه سال 91) با مسابقات تدارکاتی جام سامورگاچف روسیه (6 اردیبهشت ماه سال 91) چه کسانی از حضور در مسابقات انتخابی تیم معاف می‌شوند؟

به احتمال قوی کسانی که در جام سامورگاچف روسیه شرکت می‌کنند دیگر در مسابقات انتخابی تیم حضور ندارند ما از روز دوشنبه هفته جاری اردوی خود را آغاز خواهیم کرد و تا روز سه شنبه نیز در هر وزن 2 نفر را برای حضور در جام سامورگاچف معرفی خواهیم کرد که البته فکر می‌کنم در نهایت ما بتوانیم با 10 کشتی‌گیر عازم مسابقات روسیه شویم. آخرین حضور تیم ایران در جام سامورگاچف روسیه مربوط به 4 سال گذشته است که در آن مسابقات علی‌اکبری در وزن 96 کیلوگرم به مقام قهرمانی رسید.


به عنوان آخرین سئوال بفرمائید که در اردوی بعدی برنامه‌ی تمرینی فرنگی‌کاران چه خواهد بود و آن‌ها بیشتر روی چه مسائل تمرکز خواهند داشت؟


واقعیت این است که فرنگی‌کاران ما پس از تست‌هایی که دادند نشان دادند که از نظر آمادگی جسمانی در شرایط خوبی قرار ندارند. ما در هفته‌ 3 جلسه تمرین آمادگی جسمانی برای آن‌ها در نظر گرفته‌ایم ضمن اینکه در کنار تمرینات استقامتی و قدرتی سعی خواهیم کرد تا قدرت تاکتیکی و تکنیکی و همچنین مهارت آن‌ها را در اجرای فنون مختلف بالا ببریم. به هرحال امیدوارم مجموعه تمرنیات ما منجر به قهرمانی تیم فرنگی نوجوانان در مسابقات آسیایی و جهانی شود.

/ 0 نظر / 7 بازدید